top of page

Genç neslin eğitiminde bir çok unsurun ve bilimin bir araya gelmesi gerektiğini biliyor, onlar için her zaman en iyisini diliyoruz. Bireyin zihinsel, ruhsal ve fiziksel gelişimine en olumlu katkıyı veren bilimin de spor olduğuna inanıyoruz. Ülkemiz pek çok sporu yapabilmek için elverişli şartlara ve imkanlara sahip olsa da, masa tenisinin özel olduğu bazı noktalardan bahsetmek istiyoruz.


1. Erken yaşta sosyal bağ kurma becerisi kazandırması

Masa tenisi okullarda, topluluk merkezlerinde veya evde oynansa da, arkadaşlar ve aile üyeleri arasında bağ kurmak için harika bir araçtır.


2. Fiziksel gelişimin desteklenmesi

Masa tenisi oynamak kemik ve kas yapısı ile el-göz koordinasyonunu geliştirirken, çevikliği ve esnekliği de arttırmaktadır.


3. Beyine çok iyi gelmesi

Hareket, motor beceriler ve strateji alanlarından sorumlu beynin parçalarının daha iyi çalışmasını sağladığından, genç ve gelişmekte olan beyinler için idealdir.


4. Ekonomik olması

Masa tenisi diğer sporlarla karşılaştırınca oldukça uygun fiyatlı ve uzun ömürlü ekipmanlara sahiptir.

5. Kolayca oynanabilmesi

Masa tenisi boyut, yaş veya cinsiyet farketmeksizin herkes tarafından oynanabilir. Basit kuralları öğrenmeyi kolaylaştırır. Diğer sporlar kadar özel alanlara ihtiyaç duymaz, masa, file, raket ve topunuz varsa hazırsınız!


6. Eğlenceli olması

Masa tenisi oynarken geçirdiğiniz zamanın farkına varamayabilirsiniz. Serbest zaman etkinliği olarak kolay ulaşılabilir olması ve imkanları sebebiyle başlaması kolay bırakması zor bir etkinliktir. Herkes en az bir kez oynamayı denemiştir, değil mi?


Beyoğluspor Masa Tenisi Kampı'nı duydunuz mu?
1.745 görüntüleme0 yorum
bottom of page